HAKKIMIZDA

Firmamız 1976 yılında İnşaat Mühendisi Nihal Bağlan tarafından Bağlan Mühendislik olarak Ödemiş’te kurulmuştur. 2012 yılından itibaren, Oğlu Yüksek Mimar Alper Bağlan’ın Yurtiçi ve Yurtdışı projelerin de edindiği tecrübeyi aile firmasına aktarmak amacıyla “Bağlan Mimarlık Mühendislik Ltd. Şti” olarak değişime gidilmiş ve gelecek yıllar için yeni bir vizyon belirlenmiştir.

Bağlan Mimarlık ve Mühendislik; her türlü Bina ve Sanat Yapıları projelendirilmesi, Proje yönetimi, İnşaat ve Cephe Danışmanlığı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz; geçmişte olduğu gibi bugünde aynı şekilde yapıların işlevliğini, estetiğini, ekonomikliğini, uygulanabilirliğinin yaratıcı sürecini ve teknik taraflarını dengelemektir.

Müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayacak yüksek performanslı, daha farklı cephe kabuğu tasarlamak için yeni ve ilgi çekici malzemeler ve uygulama yöntemlerini araştırıp geliştirmekteyiz. Bir bütünü oluşturan tüm öğelerin detaylandırılmasına önem göstererek cephe kabuğunun bütün elemanlarının teknik açıdan mükemmel şekilde bir araya gelerek cephe yapımını desteklemektir.

Firmamızın amacı, “her yapının şekli, fonksiyonu, yüksekliği, iklimi ve diğer özellikleri farklı olduğundan kendine özgü bir cephe sistemi olmalıdır ve bu o bina için en uygun ve en ekonomik olanıdır” prensibi ile binalara ayrı bir şahsiyet ve mükemmeliyet kazandırmaktır.

Mimar, Mühendis, Müteahhit ve Yapı sahipleri için; Yapıların giydirme cepheleri, her tür yapı malzemesi ile yapılan cephe kaplamaları ve doğrama sistemlerinin en doğru ve en ekonomik şekilde projelendirilmesini ve uygulanmasını sağlamak amacı ile öncelikle ihale dosyasının hazırlanması, ihale sürecinin değerlendirilmesi ile işi yapmaya yetkinlik alan firmalardan uygun teklifi seçmelerine olanak sağlanması, işin uluslararası standartlara, sözleşme şartlarına, fen ve sanat kaidelerine uygun olarak imalatı ve yerine monte edilmesinin sağlanması için danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bağlan Mimarlık Müh. Ltd. Şti.

EKİBİMİZ